Na elf speelronden staat Ajax geriefelijk bovenaan de Eredivisie met 29 punten. AZ, PSV en Vitesse volgen met allen zes punten minder en FC Utrecht klampt op plek vijf aan met 20 punten. En Feyenoord? Dat staat na de 4-0 afstraffing in de Klassieker tegen Ajax slechts twaalfde. Trainer Jaap Stam bungelt.
Programma Eredivisie 2019 – 2020
Ajax – Feyenoord 4-0
Binnen zeven minuten was het reeds 2-0 voor Ajax, dat in de eigen Johan Cruijff Arena heer en meester was in een vreemde editie van de Ajax – Feyenoord Klassieker. Het cliché rond de grootste wedstrijd in het Nederlandse profvoetbal is dat het niet uitmaakt of Ajax en Feyenoord in goede vorm verkeren – want ze halen bij elkaar het beste naar boven.
Ballonnetje Feyenoord loopt snel leeg
Maar daartoe waren de Rotterdammers ditmaal simpelweg niet in staat. Het ballonnetje kreeg in de twee minuut al een prik toen Hakim Ziyech een strakke pass van Dusan Tadic nog net aan wist te nemen en vervolgens de bal via keeper Kenneth Vermeer tegen de touwen werkte. Toen vijf minuten later Nico Tagliafico de assist van David Neres met een soort karatetrap tot de 2-0 promoveerde was de ballon al leeggelopen. Ajax was genadig door nog een half uur te wachten met de derde en vierde goal.
0 zuivere doelpogingen
Na rust hadden er gerust nog wat Amsterdamse goals bij kunnen komen en geen enkel moment leek Feyenoord iets terug te kunnen doen. Een nog duidelijkere weerspiegeling van de krachtsverhoudingen dan de vier treffers van Ajax, is het aantal zuivere doelpogingen van de gasten: nul.
Positie Feyenoord trainer Jaap Stam wankelt
Ajax als koploper Eredivisie winterstop in
Eerder die middag verloor PSV thuis met 0-4 van AZ. In korte tijd is er een gat van zes punten richting Ajax ontstaan en bovendien is het doelsaldo ook fors inferieur. Ajax was de afgelopen jaren telkens niet de koploper in de winterstop, dat lijkt nu te gaan veranderen.
Uitslagen Eredivisie speelronde 11
Heerenveen – FC Groningen 1-1 (1-0)
PSV – AZ 0-4 (0-2)
Sparta – FC Utrecht 1-2 (1-2)
Ajax – Feyenoord 4-0 (4-0)
Willem II – RKC Waalwijk 2-1 (2-1)
Vitesse – ADO Den Haag 0-2 (0-2)
Fortuna Sittard – VVV 4-1 (2-0)
Heracles – PEC Zwolle 4-0 (1-0)
FC Twente – FC Emmen 4-1 (3-0)