Stand Eredivisie seizoen 2019/2020

In de strijd om de landstitel is de stand in de Eredivisie uiteraard van groot belang. Maar behalve het kampioenschap, is een goede positie op de Eredivisie ranglijst ook bepalend voor het volgend seizoen. Welke club gaat Europees voetbal spelen en welke club degradeert naar de Eerste Divisie?

Stand Eredivisie 2019-2020
Nr.ClubGWWGVDSP
1Ajax97202323
2PSV97202023
3AZ96211520
4Vitesse9621520
5Sparta9432215
6FC Utrecht9422414
7Heracles Almelo9423-114
8sc Heerenveen9342313
9Feyenoord9342113
10Willem II9414-313
11FC Twente9333-112
12FC Groningen9315-210
13VVV Venlo9306-109
14PEC Zwolle9215-87
15FC Emmen9216-87
16ADO Den Haag9207-86
17Fortuna Sittard9135-116
18RKC Waalwijk9018-211

Stand Eredivisie

Ieder Eredivisie seizoen strijden 18 clubs om de landstitel. In 34 speelrondes moeten de punten worden verdiend voor een zo hoog mogelijke positie in het Eredivisie klassement. De plaats op de Eredivisie ranglijst wordt ten eerste bepaald door het aantal punten. Vervolgens hangt de volgorde af van de verliespunten, doelsaldo en gescoorde goals.

Teams kunnen aan het eind van het Eredivisieseizoen gelijk eindigen. Is met de bewuste plaats in het klassement Europees voetbal of directe degradatie naar de Eerste Divisie gemoeid, dan wordt er een beslissende wedstrijd gespeeld.

Kampioen: groepsfase Champions League
Tweede voorronde CL
Derde voorronde Europa League
Play-offs tweede voorronde EL
Play-offs degradatie/promotie
Degradatie naar Eerste Divisie

Eredivisie stand bepaalt Europees voetbal

Met één blik op de Eredivisie stand zie je welke club er het beste voor staat en welke ploegen moet oppassen. De Nederlands kampioen plaatst zich vanaf 2020 weer rechtstreeks voor de Champions League groepsfase en de nummer 2 op de Eredivisie ranglijst mag deelnemen aan de tweede voorronde CL.

Of, en welke voorrondes er gespeeld moeten worden hangt af van de plaats van Nederland op de coëfficiëntenlijst van de UEFA. Hetzelfde geldt voor de teams die zich voor de Europa League plaatsen.

Champions League en Europa League

Door de successen van Ajax in 2019 is Nederland gestegen op die coëfficiëntenlijst en is de Eredivisie kampioen zoals gezegd verzekerd van de CL groepsfase en stroomt de nummer twee van de competitie in de tweede voorronde in. De nummer 3 in het eindklassement van de Eredivisie plaatst zich voor de derde voorronde Europa League. De nummers 4 t/m 7 spelen play offs voor de voorronde. De winnaar van de KNVB beker plaatst zich rechtstreeks voor de Europa League groepsfase. Eindigt de bekerwinnaar in de top 7 van de Eredivisie ranglijst, dan speelt de nummer 8 play offs.

Promotie en degradatie Eredivisie

In de nacompetitie wordt jaarlijks in de maand mei gestreden om promotie/degradatie Eredivisie. Die strijd gaat vanaf 2020 tussen de nummer 16 van de Eredivisie + zes clubs uit de Eerste Divisie. De nummers 17 en 18 op de Eredivisie ranglijst degraderen vanaf 2020 rechtstreeks naar de Keuken Kampioen Divisie.

In drie rondes wordt uitgemaakt wie het volgend seizoen meespelen in de Eredivisie. Op 10 mei zal duidelijk zijn welke 18 clubs we in bovenstaand Eredivisie klassement terug zullen zien.

Eredivisie Nieuws

FC Utrecht - PSV Eredivisie voorspellen

FC Utrecht – PSV Eredivisie: leeft vice-kampioen boven zijn stand?

FC Utrecht - PSV Eredivisie zaterdag. De thuisploeg had gehoopt lang mee te kunnen doen om plek drie, maar moet na negen speelronden genoegen...
PEC Zwolle - ADO Den Haag Eredivisie: punten hard nodig

PEC Zwolle – ADO Den Haag Eredivisie: punten hard nodig

Eredivisie zondag PEC Zwolle - ADO Den Haag 12:15 uur. Voor beide clubs is het de tiende speelronde in de competitie en het gaat...
AZ - sc Heerenveen Eredivisie zaterdag

AZ – sc Heerenveen: nipte zege Alkmaarders in Eredivisie ronde 10

Zaterdag 19 oktober om 18:30 uur treedt AZ aan tegen Heerenveen. De thuisploeg heeft uit negen wedstrijden 20 punten gehaald, de Friese gasten moeten...