Eredivisie uitslagen. Ajax won zondagmiddag met 2-0 van Feyenoord, waarna PSV in de slotfase van de uitwedstrijd tegen Heracles de marge richting de Amsterdammers nipt op vijf punten hield. In de 92e minuut maakte Luuk de Jong de winnende 1-2.
Programma Eredivisie 2017 – 2018
Ajax – Feyenoord 2-0
Regelmatig wordt in verslagen gesproken over een ‘geflatteerde uitslag’; de 2-0 zege van Ajax op Feyenoord is het omgekeerde, een ongeflatteerde uitslag zeg maar, want de thuisploeg liep de Rotterdamse gasten onder de voet en hoefde zelf heel weinig aanvallen af te slaan. De huidige landskampioen kwam daar simpelweg niet aan toe.
Nicolai Jorgensen rood
Ajax reageerde waarschuwend met inzetten van David Neres en Justin Kluivert, maar beiden raakten de bal niet hard of zuiver genoeg. Tussen minuut 50 en 58 werd het duel beslist: Donny van de Beek maakte door de benen van keeper Brad Jones de 1-0, drie minuten later kopte Klaas-Jan Huntelaar tegen de touwen (assist Joel Veltman) en weer vijf minuten later kreeg Feyenoord spits Nicolai Jorgensen rood. Daarna viel er weinig meer te beleven in de Amsterdam Arena.
“De manier waarop we voetbalden, stond me erg aan”, zei Ten Hag. “We speelden vanuit de controle en hadden veel dominantie.” Verliezend trainer Gio van Bronckhorst beseft dat zijn ploeg nu echt afscheid moet nemen van de titel. “We wilden de goede lijn van het slot van de eerste seizoenshelft vandaag een vervolg geven, maar dat is niet gelukt”, somberde hij.
Doe je Eredivisie voorspelling en win bij Mr Green!
Eredivisie uitslagen en ruststanden
Sparta – Excelsior 2-3 (2-2)
Ajax – Feyenoord 2-0 (0-0)
Willem II – FC Groningen 1-1 (0-1)
Heracles – PSV 1-2 (0-1)
Roda JC – FC Twente 1-1 (0-0)
ADO Den Haag – VVV 1-1 (1-0)
PEC Zwolle – NAC Breda 1-0 (1-0)
Vitesse – Heerenveen 1-1 (1-1)
FC Utrecht – AZ 1-1 (0-0)
Sparta – Vitesse 0-1 (0-0)