Voetbal uitslagen. Het was een tumultueus weekend in de Eredivisie. PSV versloeg in eigen huis Feyenoord met 1-0, Ajax liet twee punten liggen uit tegen ADO Den Haag en AZ klom naar de top via de 0-2 zege op Sparta.
Programma Eredivisie 2017 – 2018
PSV – Feyenoord 1-0
Na vijf Eredivisie speelronden is het toch gebeurd: de landskampioen leed voor het eerst puntverlies. Al na twee minuten had Gaston Pereiro op aangeven van Jurgen Locadio de enige treffer gemaakt. Laatstgenoemde gaf vanaf links een hoge bal en de Uruguayaan kreeg de bal via een fraaie volley tegen het net.
Misschien kregen de Brabanders met drie punten net wat te veel van het goede. De Rotterdamse bezoekers kregen na een klein half uur meer grip op de wedstrijd en beleefden zo tussen de 55 en 65e minuut een sterke periode waarin een gelijkmaker niet onterecht zou zijn. PSV viel na de rust ernstig weg, terwijl Feyenoord na rood voor Berghuis inmiddels gehandicapt was.
ADO Den Haag – Ajax 1-1
Het blijft horten en stoten in de eerste weken van het seizoen voor Ajax. Sterke offensieve staaltjes worden telkens teniet gedaan door defensieve blunders. Zo ging het ook op bezoek bij ADO Den Haag.
Na de openingstreffer van Joel Veltman leken de Amsterdammers alles onder controle te hebben. Tot er in de 71e minuut zeer laks, of beter gezegd: totaal niet werd gereageerd op een zwabberende, hoge bal van Aaron Meijer. Sheraldo Becker zag er in tegenstelling tot de defensie van Ajax wel potentie in, rende naar de achterlijn en ving het projectiel netjes op. Vervolgens: voorzet op Bjørn Johnsen, schot en 1-1.
Het was een dure fout van Ajax, dat natuurlijk die bal van Meijer ook had moeten volgen. Het slotoffensief was daarna zeker niet onaardig, maar keer op keer stond keeper Zwinkels goed of werd en de schoten nog net op tijd gekraakt. Trainer Marcel Keizer analyseerde: “We begonnen gewoon niet met de juiste instelling aan de tweede helft. Als je zoveel knullig balverlies lijdt, ben je er gewoon met je kop niet bij.”
Doe je Eredivisie voorspelling en win bij Mr Green!
Uitslagen Eredivisie speelronde 5
Wedden op voetbal? Zet in op speelronde 6 en maak je euro meer waard: Een overwinning van bijvoorbeeld ADO op Sparta levert je een dikke 2.10 op!
ADO Den Haag – Ajax 1-1 (0-1)
FC Twente – FC Utrecht 4-0 (3-0)
PSV – Feyenoord 1-0 (1-0)
Vitesse – VVV-Venlo 1-1 (0-0)
Excelsior – sc Heerenveen 1-2 (1-0)
NAC Breda – FC Groningen 2-1 (0-0)
Roda JC Kerkrade – Willem II 1-3 (1-3)
PEC Zwolle – Heracles Almelo 2-1 (1-0)
Sparta Rotterdam – AZ 0-2 (0-1)