Ga naar hoofdinhoud
ADO - VVV Venlo: Den Haag wint en scoort zeker twee keer | Getty

De status quo in de top van de Eredivisie blijft gehandhaafd na de eerste speelronde in 2017. Feyenoord, Ajax en PSV wonnen alle drie. De gehele top 7 won zelfs.

Als eerste was het de beurt aan PSV, dat zaterdagavond Excelsior ontving in Eindhoven. Net als vorig seizoen is Marco van Ginkel voor de tweede seizoenshelft op huurbasis bij PSV en de middenvelder bewees meteen zijn waarde.

PSV – Excelsior: Marco van Ginkel is terug

Na ruim een half uur kwam de bal na een goed uitgespeelde aanval bij de huurling van Chelsea, die van dichtbij goed afrondde. Tien minuten na rust scoorde collega-middenvelder Davy Pröpper – vier seizoenen teamgenoot van Van Ginkel bij Vitesse – de 2-0 op aangeven van Andrés Guardado.

PSV blijft acht punten achterstand houden op Feyenoord, want de Rotterdammers wonnen  in Kerkrade met dezelfde cijfers: 2-0. Maar Roda JC bleek een zware opgave voor Feyenoord, dat op een eerste landstitel in 18 jaar tijd hoopt. Lange tijd konden de Limburgers stand houden tegen de Rotterdammers, die tot weinig uitgespeelde kansen kwamen.

Pas halverwege de tweede helft brak aanvoerder Dirk Kuyt de ban op aangeven van Nicolai Jörgensen. Hij krulde de bal van dichtbij in de kruising. Voordeeltje voor hem was dat de arbitrage zijn buitenspelpositie niet opmerkte. Spits Jörgensen verzuimde daarna zelf een aantal keer om te scoren, maar hij was wel de aangever op de 0-2 van Eljero Elia, vlak voor tijd.

PEC Zwolle – Ajax: blij met Hakim Ziyech

De associatie ‘angstgegner’ met PEC Zwolle lijkt Ajax nu definitief van zich te hebben afgeschud. Zondagmiddag won de club voor de vierde keer op rij van de ploeg van Ron Jans, en voor de vierde keer met twee goals of meer verschil. Ajax had wel een flitsminuut nodig na rust. In de 54e minuut mocht Lasse Schöne vanaf 11 meter de 0-1 maken na een overtreding op Anwar El Ghazi (op aangeven van de 17-jarige debutant Justin Kluivert).

Een minuut later was het de beurt aan Hakim Ziyech, die voor de Afrika Cup werd thuisgelaten door de bondscoach van Marokko. De technisch begaafde middenvelder kreeg een diepe bal van Joël Veltman, dolde verdediger Philippe Sandler en schoot daarna beheerst in de verre hoek.

PEC Zwolle kwam nog wel terug in de wedstrijd via Nicolai Brock-Madsen, maar Ziyech gooide de wedstrijd tien minuten voor tijd in het slot. Met een simpel (houdbaar?) schot passeerde hij doelman Mickey van der Hart voor de tweede keer.

Gokken op voetbal

Volgende speelronde treft Ajax weer een angstgegner. Dit maal is het FC Utrecht. Winst van Utrecht levert je 4.50 per euro op. Ajax is favoriet @1.74. Lees meer: wedden op eredivisie.

Uitslagen Eredivisie

speelronde 18
Go Ahead Eagles 1-3 AZ
Heerenveen 2-0 ADO Den Haag
Heracles Almelo 1-4 FC Groningen
PSV 2-0 Excelsior
Sparta 1-2 FC Utrecht
Roda JC 0-2 Feyenoord
PEC Zwolle 1-3 Ajax
Vitesse 3-1 FC Twente
Willem II 0-1 NEC

Eredivisie Nieuws

Back To Top