Eredivisie Speelronde 6. Met een geweldige boost aan zelfvertrouwen zal PSV zaterdagavond aan de aftrap verschijnen in Almelo. De Eindhovenaren wonnen doordeweeks verrassend van Manchester United (2-1) en moeten het nu in het vernieuwde stadion in Almelo opnemen tegen Heracles.
Heracles Almelo – PSV
En hoewel Heracles kwalitatief gezien natuurlijk minder sterk is dan United, zal PSV toch op zijn hoede moeten zijn. De ploeg van trainer John Stegeman is namelijk uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen. Dankzij vier overwinningen in vijf duels staat Heracles op een verdienstelijke tweede plaats, met slechts een punt minder dan koploper Ajax. Bovendien blijkt het nieuwe stadion de Almeloërs een boost te geven, want thuis is Heracles nog ongeslagen.
“Heracles is goed begonnen aan het seizoen”, weet ook PSV-spits Luuk de Jong in gesprek met Omroep Brabant. “Ze staan tweede en zijn goed bezig. Dus daar moeten we zeker weer aan de bak. Het sfeertje zal anders zijn dan tegen Manchester United, maar het is weer gewoon een wedstrijd waar we weer moeten staan. We hebben een goede teamprestatie neergezet. Iedereen heeft keihard gewerkt. Dat zal tegen Heracles weer moeten, want als we dat op kunnen brengen kunnen we heel veel tegenstanders verslaan.” Kijk hier voor het speelschema van Heracles.
Roda JC Kerkrade – Feyenoord
Ook Feyenoord wacht dit weekend een uitduel. De Rotterdammers gaan op bezoek in Zuid-Limburg, waar een wedstrijd met Roda JC Kerkrade op het programma staat. Trainer Giovanni van Bronckhorst kan daarin mogelijk toch een beroep doen op Eljero Elia. De matchwinner van vorige week tegen Willem II kreeg doordeweeks een rode kaart bij de beloften, maar omdat de arbiter was vergeten de kaart op het wedstrijdformulier te zetten, is de aanvaller er tegen Roda mogelijk gewoon bij. Feyenoord begint het duel in Kerkrade als gedeelde nummer twee met Heracles. Beide clubs hebben twaalf punten. Roda staat knap zesde, met twee punten minder. Het volledige speelschema van RODA JC.
Excelsior – Ajax
Excelsior hoopt zondagmiddag te kunnen profiteren van het doordeweekse treffen van Ajax tegen Celtic. Mogelijk hebben de Amsterdammers daardoor nog zware benen. De ploeg van trainer Frank de Boer is in de Eredivisie uitstekend begonnen aan het seizoen, met dertien punten uit vier wedstrijden. De ploeg staat daardoor bovenaan. Excelsior heeft met vier punten moeilijk. De Kralingers staan maar net boven de degradatiestreep en nemen voorafgaand aan de wedstrijd afscheid van Marinus Dijkhuizen. De coach vertrok aan het einde van vorig seizoen naar het Engelse Brentford en wordt nu uitgezwaaid.
Programma Eredivisie speelronde 6:
vrij 18 sep 2015
20:00 NEC – sc Heerenveen
zat 19 sep 2015
18:30 SC Cambuur – FC Twente
19:45 PEC Zwolle – ADO Den Haag
19:45 Heracles Almelo – PSV
20:45 Willem II – FC Utrecht
zon 20 sep 2015
12:30 Roda JC – Feyenoord
14:30 Excelsior – Ajax
14:30 Vitesse – De Graafschap
16:45 FC Groningen – AZ
Stand Eredivisie seizoen 2015 – 2016
1. Ajax 13
2. Heracles 12
3. Feyenoord 12
4. PSV 11
5. PEC Zwolle 11
6. Roda JC 10
7. FC Utrecht 8
8. Vitesse 7
9. FC Groningen 7
10. NEC 7
11. sc Heerenveen 6
12. ADO Den Haag 5
13. AZ Alkmaar 5
14. Excelsior 4
15. Willem II 2
16. FC Twente 2
17. SC Cambuur 1
18. De Graafschap 0