Ga naar hoofdinhoud
sc Heerenveen - PSV Eredivisie: Oppassen voor Phillip Cocu Getty

De top drie van de Eredivisie heeft in de negentiende ronde drie punten bijgeschreven. Dat betekent dat er dus niks verandert in de onderlinge verhoudingen tussen koploper Feyenoord, Ajax en PSV.

De stand in de Eredivisie is momenteel: Feyenoord 48 punten, Ajax 43 en PSV 40. In de volgende speelronde speelt PSV uit tegen Heracles en ontvangen Ajax en Feyenoord respectievelijk ADO en NEC.

Eredivisie: Feyenoord – Willem II 1-0

In De Kuip verzuimde Feyenoord om een hogere uitslag op de borden te zetten tegen Willem II. De gasten uit Tilburg kregen 24 schoten om de oren en konden er zelf maar vijf realiseren. Jens Toornstra zorgde na een half uur op een assist van Eljero Elia voor de enige treffer.
Voor trainer Gio van Bronckhorst is het een kwestie van inpakken en wegwezen. “We speelden niet zoals we kunnen en moeten”, constateerde Gio.

“We gaven Willem II hoop, omdat we de tweede treffer niet wisten te maken.” Maar ondertussen heeft zijn ploeg na de winterstop drie keer op rij gewonnen met een totaal doelsaldo van 6-1.

Uitslag FC Utrecht – Ajax 0-1

Ajax haalde tegen angstgegner de volle buit binnen. En dat is toch best bijzonder, want in de afgelopen zes confrontaties in De Galgenwaard wisten de Amsterdammers maar eenmaal te winnen.

De Godenzonen moesten er voor zwoegen en werden pas in de 83e minuut beloond. Lasse Schöne kreeg met een dropkick de bal in de kruising. Kasper Dolberg kwam niet in het stuk voor. “Aan Dolberg merk je niet dat hij nu even droog staat”, zegt trainer Peter Bosz. “Hij is ook belangrijk zonder te scoren.”

PSV – Heerenveen 4-3

De landskampioen wachtte lang, maar in de 89e en 90e minuut werd dan toch de 2-3 achterstand omgebogen in een 4-3 zege. Huurling Marco van Ginkel en Hector Moreno lieten het PSV Stadion ontploffen van ontlading.

De drie goals van de Friezen kwamen van Reza Ghoochannejhad. Het waren tevens de enige drie zuivere doelpogingen van sc Heerenveen. “Deze overwinning is belangrijk voor het geloof van het team in de tweede seizoenshelft”, sprak PSV-trainer Phillip Cocu. “Dit is een heel belangrijk moment.”

Uitslagen Eredivisie

Zet in op de volgende speelronde, voorspel je winnaar of kies uit een van de tientallen Eredivisie weddenschappen! Lees meer: wedden op Eredivisie.

FC Utrecht – Ajax 0-1 (0-0)
Excelsior – Go Ahead Eagles 1-1 (1-1)
NEC – Roda JC Kerkrade 2-0 (1-0)
PSV – Heerenveen 4-3 (2-1)
AZ – Sparta Rotterdam 1-1 (0-0)
ADO Den Haag – PEC Zwolle 1-2 (1-1)
Feyenoord – Willem II 1-0 (1-0)
FC Groningen – Vitesse 1-1 (1-0)
FC Twente – Heracles Almelo 1-0 (1-0)

Back To Top