Het Eredivisie seizoen is pas net over de helft, maar de eerste contouren vormen zich al. FC Groningen en Vitesse jagen op dure punten richting mogelijk Europees voetbal.
Het is voor FC Groningen de vraag met welke selectie het de jacht vervolgt. Want deze winter verliet smaakmaker Albert Rusnak de club al voor een Amerikaans avontuur bij Real Salt Lake.
FC Groningen – Vitesse
En nu lijkt ook spits Danny Hoesen de Atlantische Oceaan te gaan oversteken. De San Jose Earthquakes zouden interesse hebben in de spits van vier goals in tien Eredivisie-duels.
Het ‘voordeel’ voor FC Groningen is wel dat Hoesen al een tijdje geen basisspeler meer was. De Noor Alexander Sørloth heeft inmiddels de voorkeur. Misschien dat die basisplek zijn goalmoyenne (2 goals in 11 duels) kan verhogen. Want topscorer van de Noorderlingen is nu nog zijn aanvalsmaatje, Mimoun Mahi, met 8 goals in 16 duels.
Tom van Weert lijkt nog zijn kans te moeten afwachten, want tegen Heracles Almelo (1-4) waren zowel Sørloth als Mahi trefzeker.
Ricky van Wolfswinkel in vorm bij Vitesse
Ook Vitesse begon de tweede seizoenshelft met een overwinning. De Arnhemse club won thuis met 3-1 van FC Twente, en sprong zo over de Tukkers naar de zevende plek op de Eredivisie ranglijst. Smetje op de overwinning was de rode kaart van Lewis Baker.
Schuiven met huurlingen van Chelsea
Fraser zal ook een fitte Van Wolfswinkel nodig hebben. Want hij maakte weliswaar 9 van de 27 goals van Vitesse tot nu toe, de geschorste Baker is met 8 goals ook goed voor een derde van de productie.
Een ander geluk bij een ‘ongeluk’ is dat een andere Chelsea-huurling, de Braziliaan Nathan, weer fit is om te spelen. Hij kan op het middenveld Narvelous Makamba vervangen, die voor Zimbabwe actief is op de Afrika Cup.
Vitesse snakt naar Europa League
Henk Fraser is ook aangetrokken door Vitesse om de club weer eens Europees voetbal te bezorgen. De afgelopen vijf seizoenen eindigde Vitesse wel steevast in het linkerrijtje. Maar de drie keer dat de club in de voorrondes van de Europa League kwam, ging het mis.
FC Groningen was vorig seizoen nog actief in die Europa League na de winst van de KNVB Beker. Die mogelijkheid hebben de Noorderlingen nu niet meer, Vitesse wel: naast de competitie doen ze ook nog mee in de beker, waar donderdag Feyenoord wacht in de kwartfinale.
Voorspellingen FC Groningen – Vitesse
Beide ploegen zijn de tweede seizoenshelft van de Eredivisie goed begonnen en staan dicht bij elkaar op de ranglijst. FC Groningen krijgt van bookmaker 888Sport het thuisvoordeel, met 2.32 op winst. Vitesse noteert 3.00 op een belangrijke driepunter. Met 50 goals in 18 duels van Vitesse en 53 in die van FC Groningen, vind ik de 1.72 op ‘both teams to score’ ook een mooie optie. Lees ook: wedden op Eredivisie.
Programma Eredivisie
Vrijdag 20 januari
20.00 FC Twente – Heracles Almelo
Zaterdag 21 januari
18.30 AZ – Sparta
19.45 ADO Den Haag – PEC Zwolle
19.45 Feyenoord – Willem II
20.45 FC Groningen – Vitesse
Zondag 22 januari
12.30 FC Utrecht – Ajax
14.30 Excelsior – Go Ahead Eagles
14.30 NEC – Roda JC
16.45 PSV – Heerenveen